ویروس کرونا

روز چهارشنبه، چیزی حدود ۲۴۲ مورد مرگ ناشی‌از ویروس کرونا در استان هوبئی در چین ثبت شد. تاکنون، این چهارشنبه، مرگ‌بارترین روز شیوع بیماری بوده است. همچنین افزایش قابل‌توجهی در تعداد موارد مبتلا رخ داده است و تاکنون ۱۴٫۸۴۰ فرد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده‌اند.

هوبئی به‌تازگی از تعریف گسترده‌تری برای تشخیص بیماری کووید ۱۹ استفاده کرده است که موارد بیشتری را شامل می‌شود. پس از اعلام آمار جدید، چین دو تن از مقامات بلندپایه‌ی استان هوبئی را اخراج کرد. تا قبل از این زمان، شمار مواد مبتلا به ویروس کرونا درحال تثبیت‌شدن بود اما موارد جدید و شمار قربانیان در استان موجب شد شمار کشته‌ها در این کشور به بالاتر از ۱۳۵۰ نفر برسد و نیز به‌طور کلی، حدود ۶۰ هزار نفر مبتلا به عفونت تشخیص داده شوند.

در همین حال، ژاپن نخستین مرگ ناشی‌از ویروس کرونا را تأیید کرد؛ زنی در دهه‌ی نهم زندگی که در کاناگاوا در جنوب غربی توکیو زندگی می‌کرد. این سومین مرگی است که در خارج از سرزمین چین رخ می‌دهد و قبل از آن، یک مورد در فیلیپین و یک مورد نیز در هنگ‌کنگ گزارش شده بود. رسانه‌های ژاپنی گزارش کردند که بیماری در این زن پس از مرگ وی تأیید شد و او ارتباط آشکاری با استان هوبئی نداشته است.